17.9.19

Megan Goldin : Escape Room

O czym jest książka

 

        Wyobraź sobie, że zostajesz uwięziony w małym pomieszczeniu, na przykład windzie w opuszczonym budynku, czas ucieka, a ty musisz zrobić wszystko, aby przetrwać. Zwłaszcza, że zostałeś uwięziony z ludźmi, którym nie powinno się ufać. Zdany na siebie, w ciemnościach i bez kontaktu ze światem zewnętrznym, musisz ukryć przez resztą nie tylko strach, ale przede wszystkim mroczne tajemnice z przeszłości... Witaj w "Escape Room".
 
       "Escape Room" to historia grupy pracowników pewnej prestiżowej firmy z Wall Street, którzy wielokrotnie w swojej karierze udowodnili, że są zdolni do wszystkiego. Pozbawieni skrupułów, ambitni, żądni pieniędzy i życia w luksusie.
      Pewnego dnia Vincent, Jules, Sylvie i Sam zostają zaproszeni do udziału w grze typu escape room. Stawiając się na wyznaczonym miejscu, są przekonani, że wygrana w tej rywalizacji oznacza awans. Gdy tylko drzwi windy zamykają się za nimi, okazuje się, że gra rozpoczęła się, a oni muszą znaleźć sposób, aby się z niej wydostać. Zamknięci w niewielkiej windzie w opuszczonym budynku, muszą stawić czoła ciemności mącącej w głowach i minutom, które nie są ich sprzymierzeńcami.

      Czas mija, temperatura wewnątrz windy wzrasta, napięcie między uwięzionymi także. Prawdziwa walka rozpoczyna się w momencie, gdy w ręku jednego z uwięzionych pojawia się broń...
      "Escape Room" to również historia Sary Hall, byłej pracownicy tej samej firmy, co uwięzieni w windzie. Wraz z biegiem czasu poznajemy jej przeszłość, mroczne układy, bezlitosny świat biznesu. A sama Sara jest mocno związana z osobami, które walczą o życie, zawieszeni kilkadziesiąt metrów nad ziemią bez możliwości ratunku...

     Kto zwycięży w tej morderczej grze?

 

Dlaczego warto to przeczytać

      "Escape Room" to trzymający w napięciu thriller, którego nie sposób odłożyć aż do samego końca.
      Może się wydawać, że akcja powieści rozwija się powoli, ale zabieg był idealnym rozwiązaniem na przykucie uwagi Czytelnika. Aż nadchodzi ten moment, ten punkt i akcja przyspiesza. Mknie, prowadząc czytelnika od rozdziału do rozdziału, aż do nieoczekiwanego zakończenia.
     Autorka stworzyła niesamowitą opowieść o człowieczeństwie w obecnych światach. O tym, do czego zdolny jest człowiek, aby przetrwać. Każda z postaci powieści jest inna, niepowtarzalna, mająca inne priorytety.
       Świetnym rozwiązaniem było przedstawienie akcji książki z dwóch perspektyw: uwięzionych w windzie i Sary Hall.

Ostatnie słowo o książce

     Powieść "Escape Room" ma wszystko to, co powinien mieć dobry thriller: wciągającą historię, skrajnych bohaterów, wartką akcję, zaskakujące zakończenie. Podczas lektury książki pojawia się dreszczyk emocji, niepewność, o czym będzie kolejna strona, kolejny rozdział. A po zakończeniu lektury, Czytelnik jeszcze długo rozmyśla nad wątkiem.

       Jedno jest pewne -  "Escape room" to świetna powieść, która przypadnie do gustu każdemu Czytelnikowi.


Tytuł oryginału: Escape room
Wydawca: Wydawnictwo Bukowy Las
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 352 Megan Goldin pisarka i dziennikarka. Autorka The Girl In Kellers Way i Escape Room.
Więcej informacji: strona oficjalna, Facebook, Twitter.

No comments:

Post a Comment

Copyright © 2016 Books Coffee and I , Blogger