27.4.20

Megan Goldin : Dziewczyna z Kellers Way


 Większość morderstw popełniana jest przez osobę znaną ofierze...


O czym jest książka

    Julie West jest drugą żoną profesora psychologii Matta Westa. Kobieta jest przykładną żoną i wspaniałą matką dla swojej pasierbicy. Z powodu traumy z przeszłości zmuszona jest zażywać leki, które mają za zadanie pomóc jej w uzyskaniu spokoju i poukładania chaosu w głowie. Julie woli jednak unikać przyjmowania leków, ponieważ czuje się po nich osłabiona i bardziej zagubiona, a jej umysł nie pracuje sprawnie. Zamiast przyjmować medykamenty, postanawia każdego dnia biegać leśną ścieżką zwaną Kellers Way.
   Pewnego razu jej oczyszczający bieg zakłóca pewne zdarzenie. Wydarzenie to znacząco wpływa na jej zdrowie psychiczne i życie, i tym samym zmusza ją do powrotu do przyjmowania leków, które zaburzają jej świadomość i sprawiają, że jest senna.
   Pewnego dnia w lesie w pobliżu Kellers Way odnalezione zostają zwłoki kobiety. Miejscowa detektyw Mel Carter zmuszona jest otworzyć sprawę, która przez lata uważana była za zamkniętą. Wraz z biegiem czasu odkrywane są nieznane dotychczas szczegóły z przeszłości Matta i Julie, przez co oboje stają się podejrzanymi w sprawie zaginięcia Laury, pierwszej żony Matta.
   Każdy ma swoje tajemnice, dobre i złe strony. Mel Carter musi dokonać niemożliwego: odkryć, kto mówi prawdę, a kto kłamie. I tym samym schwytać prawdziwego mordercę.

   Kłamstwa mieszają się z prawdą, tajemnice powoli wypływają na powierzchnię, wspomnienia okazują się nic niewartymi słowami. Kto odzyska upragnioną wolność, a komu przyjdzie zapłacić za grzechy przeszłości?


Dlaczego warto to przeczytać

   Dziewczyna z Kellers Way to genialnie skonstruowany thriller, który sprawnie bawi się przypuszczeniami i wyobraźnią Czytelnika. Prowadzi w mrok, przenosi do świata kłamstw, niedopowiedzeń, przemocy i zabójstw. Trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
   Mroczny klimat powieści jest fundamentem narastającego napięcia i odkrywania każdego elementu historii łączącej przeszłość z wydarzeniami z teraźniejszości oraz z kolejnymi bohaterami.
   Powieść czyta się dość szybko, całkowicie zatracając się w historii za sprawą doskonale skonstruowanej akcji i narracji prowadzonej jest z dwóch punktów widzenia - Julie i Mel. Dzięki temu zabiegowi Czytelnik ma wrażenie, że jest jednym z bohaterów, dążącym do rozwiązania zagadki.


Ostatnie słowo o książce

   Dziewczyna z Kellers Way to godna polecenia pozycja autorstwa Megan Goldin, autorki innej genialnej pozycji - Escape Room. Dziewczyna z Kellers Way to powieść dla wszystkich lubiących dobrze opowiedziane mroczne historie, od których nie można się oderwać.
    Polecam wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń. 
 Megan Goldin pisarka i dziennikarka. Autorka Dziewczyny z Kellers Way i Escape Room.
Więcej informacji: strona oficjalna, Facebook, Twitter.


 
 


Tytuł oryginału: The Girl in Kellers Way
Wydawca:  Wydawnictwo Bukowy Las
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 320
materiały od wydawcy


Za możliwość przedpremierowego zapoznania się z powieścią dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las.

No comments:

Post a Comment

Copyright © 2016 Books Coffee and I , Blogger